Warta Poznań: Plan Rozwoju na lata 2020-2023

Bartłomiej Farjaszewski - właściciel Warty Poznań

Bartłomiej Farjaszewskiwłaściciel Warty Poznań

Gdy przejmowałem we wrześniu 2018 roku klub piłkarski Warta Poznań, kierowałem się chęcią realizacji wartościowego projektu dla Poznania i jego mieszkańców. Pewnie nikt z nas nie przypuszczał, że już w lipcu 2020 roku wrócimy do piłkarskiej Ekstraklasy, gdzie nie było nas od 25 lat!

Drużyna, na którą nikt nie stawiał, osiągnęła historyczny sukces i zasłużenie awansowała do piłkarskiej elity w kraju. Dla mnie to dowód na to, że niemożliwe nie istnieje. Zgodnie z tą zasadą chcemy przywrócić Warcie Poznań dawny blask i uczynić klubem jeszcze bardziej wyjątkowym.

Widzę duży potencjał rozwojowy tej organizacji. Będę dążył do budowy silnej poznańskiej marki, która wykracza poza sport i angażuje społeczność miasta i regionu. Proponuję Wam włączenie się w ten ekscytujący projekt.

Chcemy doprowadzić do zmiany myślenia o roli klubu piłkarskiego. W dobie, kiedy wszystko kręci się wokół kosmicznie wysokich budżetów i osiąganiu wyników niemal za wszelką cenę, proponujemy inną – ludzką – skalę patrzenia na futbol.

Wracając do podstaw, pamiętając o swoich korzeniach i roli, jaką Warta Poznań odgrywała w stolicy Wielkopolski, zamierzamy także zaoferować miastu i mieszkańcom atrakcyjną alternatywę dla prowadzenia klubu sportowego. Podchodzimy do tego po poznańsku – pragmatycznie i solidnie.

WARTO BUDOWAĆ!

Plan Rozwoju Warty Poznań w pigułce

  • Transformacja Klubu realizowana od 2018 roku – zmiana właściciela.
  • Do 2020 rozbudowa sekcji Klubu: uruchomienie zespołu rezerw w IV Lidze, zmiany w funkcjonowaniu Akademii Warty Poznań, powołanie zespołu dziewczynek (fuzja z Lejdis Luboń), uruchomienie sekcji piłkarzy niepełnosprawnych AMP Futbol.
  • Równolegle zmiany w strukturach organizacyjnych Klubu – powołanie nowej Rady Nadzorczej, rozwój działu marketingu, rozwój infrastruktury stadionowej (budowa oświetlenia przy Drodze Dębińskiej 12, rozpoczęcie dalszych procesów inwestycyjnych), uporządkowanie procesów licencyjnych.
  • Zakończenie sezonu 2019/2020 – awans do Ekstraklasy po 25 latach.
  • Opracowanie planu rozwoju Klubu na lata 2020 – 2023.
  • Plan zakłada rozwój Klubu w oparciu o 5 filarów: Sport, Infrastruktura, Społeczność, Finanse, Organizacja.
  • Wdrożenie nowej polityki sportowej – pierwszy zespół oparty na polskich piłkarzach, szczególnie z regionu, sukcesywne wdrażanie piłkarzy młodzieżowych z zespołu rezerw, rozwój innych sekcji piłkarskich.
  • Warta Poznań ma być klubem sportowym mocno zaangażowanym społecznie.
  • Utrzymanie wysokiego poziomu sportowego z jednoczesnym silnym rozwojem odświeżonego wizerunku Klubu – nowa misja i wizja.
  • Powołanie zespołu wdrażającego założenia planu rozwoju w trybie ściśle projektowym

Chcesz wspomóc rozwój Warty Poznań? Napisz - oddzwonimy szybko!