Wspierany cel:
Działania proekologiczne

Biegi.Wlkp

Opis
Grupa biegi.wlkp zajmuje się organizacją imprez sportowych - przede wszystkim na leśnych, przełajowych trasach. Na rynku biegowym działamy od 2014 roku - w tym czasie zorganizowaliśmy ponad 150 imprez na dystansach od mili do maratonu. Wybierając lokalizację naszych biegów stawiamy na kontakt z naturą i ciekawą, zróżnicowaną trasę. Oprócz samej organizacji imprez prowadzimy także grupę #biegiemwlas w ramach której spotykamy się w każdy czwartek podczas cyklicznych treningów - dołączyć może do niej każdy niezależnie od poziomu wytrenowania! Nasza działalność trwa cały rok - w końcu jak mawia klasyk "Nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania"
Link do strony
http://www.biegiwlkp.pl
Dlaczego gramy z Wartą Poznań do jednej bramki?
Organizując imprezy sportowe w terenach leśnych podobnie jak Warta Poznań staramy się dbać o ochronę środowiska naturalnego i angażować się w kwestie związane z jego ochroną. Zdecydowaliśmy się wesprzeć m.in. projekt zakładający eliminowanie z użycia na stadionie i w klubie materiałów, które nie ulegają biodegradacji. Razem możemy więcej!
Jak zaczęła się Twoja przygoda z Wartą Poznań?
W lutym 2014 roku zorganizowaliśmy naszą pierwszą imprezę biegową - była to Wildecka Dziesiątka ze startem i metą na Ogródkach Działkowych im. J. Mazurka - wtedy po raz pierwszy, jako niedoświadczeni organizatorzy biegów zgłosiliśmy się do Warty Poznań z prośbą o wsparcie sponsorskie i co więcej, udało nam się je uzyskać! Sentyment do klubu pozostał, od tamtego czasu śledziliśmy wyniki Warty i kibicowaliśmy jej na drodze do ekstraklasy. Nie ukrywamy też, że identyfikujemy się z kolorem zielonym utożsamianym od zawsze z naturą i przyrodą.

Poznaj innych Przyjaciół Warty:

Chcesz dołączyć do Klubu tak jak Biegi.Wlkp? Napisz, oddzwonimy szybko!